Jak działa kwas cytrynowy na włosy? Odżywki z jego zawartością to hit kosmetyczny

Kwas cytrynowy to znany od lat składnik kosmetyczny, ale teraz zyskał miano jednego z najbardziej rewolucyjnych substancji regenerujących włosy. Ten organiczny związek obecny w cytrusach przynosi wiele korzyści dla włosów, dlatego topowe marki kosmetyczne dodają go do innowacyjnych szamponów i odżywek typu bond repair. Jak działa kondycjoner z kwasem cytrynowym na włosy?

Właściwości kwasku cytrynowego na włosy

Kwas cytrynowy, obecny w cytrusach, takich jak cytryny, limonki, pomarańcze i grejpfruty ma kilka cennych właściwości wykorzystywanych w przemyśle kosmetycznym.

  • Rozjaśnia włosy i nadaje im połysk – kwas cytrynowy może działać jako naturalny rozjaśniacz i roświetlacz włosów. Nadaje im blask i delikatnie je rozpromienia.
  • Reguluje pH skóry głowy – kwas cytrynowy może pomóc w utrzymaniu właściwego pH skóry głowy, co jest istotne dla zdrowia włosów. Obniżanie współczynnika kwasowości jest wskazane zwłaszcza po zabiegach koloryzacji włosów.
  • Dokładnie oczyszcza włosy i ogranicza elektryzowanie – składnik zawarty w szamponach dokładnie oczyszcza skórę głowy z osadów, nadmiaru sebum i resztek kosmetyków stylizacyjnych. Świetnie sprawdza się jako składowa tzw. pre-szamponów.
  • Pomaga dotrzeć składnikom odżywek do włosów głębiej do struktury włosów – kwas toruje drogę odżywczym substancjom aktywnym, dzięki czemu działają lepiej!

Odżywki z kwasem cytrynowym do zadań specjalnych

Interesuje Cię skuteczna odżywka do włosów wysokoporowatych, czyli suchych, zniszczonych, z mocno odchylonymi łuskami, pozbawionych blasku i wymagających natychmiastowej „reanimacji”? Sięgnij po odżywkę typu bond repair właśnie z kwasem cytrynowym. Przenika ona przez powierzchnię włosa i wzmacnia zerwane w strukturze wiązania. Dzięki temu natychmiast przywraca włosom blask, pomaga naprawić uszkodzenia i zregenerować warstwy lipidowe. Pasma stają się od razu miękkie i błyszczące.

Kwas cytrynowy do chelatowania włosów

Chelatowanie włosów to proces usuwania zanieczyszczeń mineralnych, zwłaszcza wapnia, magnezu, żelaza. Zanieczyszczenia te mogą pochodzić z wody, w której myjesz włosy lub produktów do stylizacji zawierających minerały. Z czasem powodować różne problemy, takie jak nadmierna suchość, matowość, utrata połysku czy trudności w stylizacji. Chelatowanie jest procesem, który umożliwia usunięcie osadów z włosów i przywróceniu równowagi mineralnej. Nazywane bywa też restartem pielęgnacyjnym – oczyszczone włosy są gotowe na pielęgnację.

Czy można stosować płukanki z kwasem cytrynowym?

Możesz samodzielnie płukać włosy roztworem wody z kwasem cytrynowym, ale musisz zachować środki ostrożności. W jednym litrze wody rozpuść jedną łyżeczkę kwasku cytrynowego. Roztworem spłucz włosy po umyciu przed zastosowaniem odżywki. Warto mieć świadomość, że substancja jest kwasem, co oznacza, że może być drażniąca, zwłaszcza w przypadku wrażliwej skóry głowy. Zastosowana w nadmiarze lub na uszkodzoną skórę może prowadzić do podrażnień. Przed rozpoczęciem kuracji, zawsze zaleca się przeprowadzenie testu skórnego, aby uniknąć reakcji alergicznych.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Domowe Sposoby na Bóle Menstruacyjne: Praktyczne Porady i Naturalne Metody

Domowe Sposoby na Bóle Menstruacyjne: Praktyczne Porady i Naturalne Metody

Bóle menstruacyjne są częstym problemem, który dotyka wiele kobiet na całym

Next
Jak dbać o skórę twarzy w trakcie ciąży?

Jak dbać o skórę twarzy w trakcie ciąży?

Zadbaj o swoją cerę w tym trudnym dla niej okresie

You May Also Like