Najczęstsze objawy ciąży: Twoje pierwsze sygnały radosnego oczekiwania

Ciąża to niezwykły czas pełen radosnego oczekiwania, który zwiastuje się szeregiem charakterystycznych objawów. Dzięki nim kobieta może już w początkowym etapie rozpoznać, że jej życie zaszło niebywały zwrot. Jeśli jesteś ciekawa tego, jakie są to sygnały, o których warto wiedzieć, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, który prezentuje najczęstsze objawy ciąży!

Pierwsze objawy ciąży – powody do radości

Są takie objawy ciąży, które naprawdę sprawiają wiele radości i pojawiają się wśród najczęstszych objawów ciąży, które towarzyszą przyszłym mamom. Warto wiedzieć, jakie są to objawy, aby utwierdzić się w przekonaniu, że jest się w ciąży. Bez względu na to, czy są to najszybsze objawy ciąży, czy te mniej znane, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę!

Brak miesiączki, powiększenie piersi i częste… parcie na mocz!

Zacznijmy od tych najbardziej oczywistych: jeśli oczywiście zostaną spełnione Twoje marzenia o macierzyństwie, to można się spodziewać braku miesiączki. To zawsze sygnalizuje, że coś się dzieje! No i prawda jest taka, że również powiększenie piersi jest jednym ze najczęstszych objawów ciąży. Z pewnością jest to coś, na co warto zwrócić uwagę. Ale muszę Cię uprzedzić – bywa to również ból, na który trzeba się przygotować. A wiecie co jeszcze? Częste parcie na mocz! Zapomnijcie o spokojnym życiu i rajcu, jakim jest dłuuugie spacery bez wizyty w toalecie. No ale cóż, dla dziecka warto, prawda?

Męczą cię poranne mdłości?

Jeśli myślałaś, że najlepszym sposobem na uniknięcie mdłości jest pozostawanie w łóżku i wykonywanie jak najmniej ruchów przy zmianie pozycji ciała, to również jest to jeden z najczęstszych objawów ciąży! Chociaż to niezbyt często, ale tez czasami może się zdarzyć, że te mdłości pojawią się jako najszybsze objawy ciąży. Niestety niektóre kobiety zmagają się z mdłościami przez całą ciążę… Ale spokojnie, nie dzieje się tak często!

Zmiana odczuwania smaków lub wstręt do ulubionego jedzenia

Kolejnym objawem, który występuje na liście najczęstszych objawów ciąży jest zmiana odczuwania smaków. To co kiedyś uwielbiałaś nagle może stać się dla Ciebie niekorzystną rzeczą do jedzenia. Takie dziwne przypadki również się zdarzają. Albo odwrotnie – to, czego kiedyś nie lubiłaś, teraz może stać się ulubioną potrawą.

Wrażliwość na zapachy

Wiesz co też fajnego się dzieje? Zmienia się Twoja wrażliwość na zapachy! Tak, tak – już przypomniałaś sobie te wszystkie filmy, w których przyszła mama wpada w szał przez zapach świeżo upieczonej szarlotki albo… właśnie! Zdarza się, że najszybsze objawy ciąży objawiają się właśnie przez to, że wszelkie zapachy czy smaki są dla Ciebie wręcz wściekłe lub przeciwnie, pozornie niewinne.

I tego różowego plama w czasie…

No dobra, ale wiecie co jeszcze może się zdarzyć? Jakieś różowe plamienie w czasie ciąży… to się nie dzieje często, ale że to może być jednym z najczestszych objawów ciąży, to się zdarza. Oczywiście warto o tym wspomnieć lekarzowi, bo może być nie tylko niepokojące, ale też normalne.

Podsumowanie

No i właściwie to tyle, jeśli chodzi o te najbardziej popularne objawy, które zwiastuja błogosławione chwile przyszłego macierzyństwa. Bez względu na to, czy jest to brak menstruacji, męczące mdłości czy nadwrażliwość na zapachy, przyjmiemy je z radością, bo przynoszą przecież mnóstwo emocji, ale również… wielką miłość!

Doświadczasz tych powszechnych objawów ciąży? Poznaj, co warto wiedzieć!

  • Brak miesiączki – najbardziej oczywisty znak ciąży;
  • Powiększenie piersi – może być bolesne, ale często występuje;
  • Częste parcie na mocz – trzeba się do niego przyzwyczaić!
  • Poranne mdłości – będą męczące, ale mogą być jednym z najszybszych objawów;
  • Zmiana odczuwania smaków – odkryj nowe upodobania kulinarnie;
  • Wrażliwość na zapachy – czasami pozytywna, czasami wywołująca zażenowanie;
  • Różowe plamienie – nieco rzadsze zjawisko, warto z konsultować z lekarzem.

Niezależnie od tego, czy już doświadczasz wymienionych objawów, czy dopiero na nie czekasz, pamiętaj, że każda ciąża może być inna. Rozpoznanie najczęstszych oraz najszybszych objawów ciąży pomoże ci się lepiej przygotować na pełnienie roli matki, a także przynieść mnóstwo emocji i miłości. Badaj swój organizm i osłuchuj swoje odczucia, a przyszłe macierzyństwo stanie się faktem.

Polecane atrakcje dla Ciebie:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Ciąża tydzień po tygodniu: Co się dzieje podczas 1 tygodnia ciąży i kolejnych etapów

Ciąża tydzień po tygodniu: Co się dzieje podczas 1 tygodnia ciąży i kolejnych etapów

Gratulacje, dowiedziałeś się, że jesteś w ciąży!

Next
Ciąża: Od kiedy liczy się ciąża i jak różni się to od cyklu menstruacyjnego?

Ciąża: Od kiedy liczy się ciąża i jak różni się to od cyklu menstruacyjnego?

Ciąża to niezwykły czas w życiu każdej kobiety, który związany jest z licznymi

You May Also Like