Jak poznać czy jest się w ciąży: proste metody i wskazówki

Ciąża to wyjątkowe i przemiłe doświadczenie dla każdej przyszłej mamy. Naturalnie, warto znać i rozpoznawać pierwsze objawy oraz sygnały ciąży, aby odpowiednio zadbać o siebie i swoje dziecko. Oto proste metody i wskazówki, które pozwolą Ci łatwo stwierdzić, czy jesteś w ciąży i podjąć właściwe działania.

Objawy które możesz zauważyć na samym początku

Wiesz, czasami po prostu czujesz coś niepokojącego w swoim ciele, prawda? Niektóre kobiety nawet twierdzą, że intuicja podpowiada im, że są w ciąży jeszcze zanim zrobią test. Ale skoncentrujmy się na bardziej namacalnych symptomach. Biorąc pod uwagę pytania, jak poznać czy jest się w ciąży czy jak poznać czy jestem w ciąży, to na początek mogą pojawić się takie objawy jak delikatne plamienie czy krwawienie, a nawet bóle podobne do tych które odczuwasz w czasie miesiączki.

Poranne mdłości nie zawsze są na porządku dziennym

Czy zdarza ci się rano chodzenie po domu z uczuciem mdłości? Mitem jest, że wszystkie kobiety w ciąży będą miały poranne mdłości. Rzeczywiście, niektóre przyszłe mamy wcale ich nie odczuwają. Jeśli jednak zauważasz, że z biegiem czasu mdłości przestają ustępować coraz częściej i są nieco bardziej uciążliwe niż zazwyczaj, może to być jeden z pierwszych sygnałów, że jesteś w ciąży.

Zmiana apetytu albo awersje do niektórych pokarmów

Kiedy jesteś w ciąży, szczególnie na początku, hormony potrafią dawać o sobie znać. Przez chwilę możesz być głodna jak wilk i sięgać po drugą porcję ulubionego dania, a chwilę później sama myśl o tym potrawie może Cię zniechęcić. Zdajesz sobie sprawę, że może coś się dzieje, prawda?

Zmęczenie potrafi nawet przygnębić

Nawiasem mówiąc, zmęczenie może być jednym z pierwszych oznak ciąży. Jeśli zauważyłaś, że masz tendencję do zasypiania gdzieś tam ‘przy okazji’ lub wręcz przeciwnie, rozpoczynasz dzień pesymistycznie, niezadowolona z własnej urody – to wszystko może być oznaką tego, że hormony bierzemy i zmiany w organizmie zachodzą.

Wszystko się zmienia i trochę boli

Bóle i obrzmienie piersi, a nawet uczucie dyskomfortu w dolnej części brzucha to kolejne objawy, których nie należy lekceważyć. Oczywiście, bóle brzucha nie oznaczają zawsze ciąży, mogą być także oznaką zbliżającej się miesiączki lub innego stanu zdrowia. Ha! Ale skoro pytasz, jak poznać czy jest się w ciąży – no to sprawdź dokładnie, co się z tobą dzieje.

Pójdź do sąsiadki, do przyjaciółki, do mamy, kuzynki – pytać się musisz

Głupio zabrzmi, ale warto spytać się swojej rodziny lub bliskich przyjaciółek, które miały już dzieci, czy same mogą potwierdzić, czy odczuwały te same dziwne objawy na początku ciąży. Wiadomo – przy rozważaniu jak poznać czy jest się w ciąży czy jak poznać czy jestem w ciąży, to warto sprawdzić takie sposoby!

Tylko na pewno idź i sprawdź

W końcu warto podkreślić, że test ciążowy będzie najlepszym i najpewniejszym sposobem na wyjaśnienie, czy Twoje objawy to ciąża. Wizyta u ginekologa oraz wykonanie badania ultrasonografii potwierdzą to ostatecznie.

Teraz, posiadając te wszystkie informacje, możemy przypuszczać, że już wiesz jak poznać czy jest się w ciąży czy jak poznać czy jestem w ciąży – wiele dziewczyn (a nawet chłopców) odnajduje w tych słowach jakaś cenną wiedzę, która może pomóc przyszłym matkom w tych wspaniałych, ale też ciężkich chwil. Życzę powodzenia i trzymam kciuki!

Wskazówki odkrywające ciążę – co warto wiedzieć

Chcesz dowiedzieć się, jak poznać czy jest się w ciąży lub jak poznać czy jestem w ciąży? Zwróć uwagę na takie objawy, jak delikatne krwawienie, bóle miesiączkowe, zmiany apetytu oraz ewentualne awersje do niektórych pokarmów. Ponadto, zmęczenie oraz bóle i obrzmienie piersi mogą być sygnałami wskazującymi na ciążę. Warto również zasięgnąć opinii bliskich osób, które były w ciąży i mogą potwierdzić występowanie takich objawów na początku. Ostatecznie, najpewniejszym sposobem na potwierdzenie ciąży będzie wykonanie testu ciążowego oraz wizyta u specjalisty. Dzięki tym informacjom, będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jak poznać czy jest się w ciąży oraz jak poznać czy jestem w ciąży!

Polecane atrakcje dla Ciebie:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Uderzenia gorąca w menopauzie: jak długo trwają?

Uderzenia gorąca w menopauzie: jak długo trwają?

Menopauza to nieunikniony etap w życiu każdej kobiety, niosący ze sobą różne

Next
Jakie są objawy zajścia w ciążę: poradnik dla przyszłych mam

Jakie są objawy zajścia w ciążę: poradnik dla przyszłych mam

Gratulacje!

You May Also Like